Bugun...


Tervel ve köylerinden 39 kişi karantinaya alındı
Tervel Belediyesinden 39 kişi şu an karantina altındadır. Bunu, Dobriç Bölge Sağlık Müffettişliği verilerine dayanan muhtarlık bildiriyor.

Tervel ve köylerinden 39 kişi karantinaya alındı

Üç kişi Tervel’den, dokuzu- Orlyak köyünden, beşi- Bezmer’den, dördü- Kableşkovo’dan,üçü- Popgruevo köyünden, ikisi-Glavantsi’den, yedisi- Kolartsi’den, üçü- Bojan köyündendir. Sırnets, Zırnevo ve Polkovnik Savovo’da da birer kişi karantina altında.

Karantina ya 25 Mart’a, ya da 2 Nisan’a kadar sürecek.

Cumartesi ve Pazar günü bu yerleşim yerlerinin muhtarları iki gün içinde risk oluşturan ülkelerden dönen toplam 16 kişi hakkında bilgi sağlamıştır. Tervel’deki sayıları tam olarak saptanamaz. 

İspanya, Almanya ve Büyük Britanya’dan dönen dört kişi hakkında bilgi veriliyor. Bankomat, banka, mağaza gibi virüsü bulaşmada en yüksek risk oluşturantoplumsal yerlerde dezenfeksiyon önlemlerine uyuluyor.

Tıp kuruluşlarının yanı sıra belediye binası da dezenfekte ediliyor.Hastanealanına giriş bariyerle engelleniyor. Dezenfeksiyon alanlarının genişletilmesi öngörülüyor. Daha geçen hafta korunma elbisesi, gözlük ve maskeler için başvuruda bulunulmuştur.

Bir de aile doktorları için testler istenmiştir. Çok defa kullanılabilir yüz maskeleri periyodik biçimde sağlanıyor. 

Şu ana kadar Belediye tarafından ilan edilen telefon aracılığıyla iki yaşlı vatandaşilaç alımı için başvuruda bulunmuştur. 

Tervel Belediye Başkanı Mühendis Simeon Simeonov’un teklifi ile Belediye koronavirüsle baş etmek çabalarını desteklemek amacıyla Dobriç Hastanesine bağışta bulunma teklifi yapılmıştır. 

Belediyeden, mevcut bu durumda en doğru yolun dezenfeksiyon, hijyenin sürdürülmesi, dolaşım ve temasların büyük kısıtlanması ile temin edileceğini belirtiyorlar. 

Belediyede gıda ve ilaç tedarikinin normal olduğu ve Tervel’in dışına yolculuğun yalnız en ertelenmez vakalar dışında, kısıtlanabileceğini duyuruyorlar.​
Bu haber 8 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI