Bugun...


Radev: “Olası azil süreci en fazla meydanları doldurmaya yarar”
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev iktidar partisi olan GERB partisi temsilcilerinin Halk Meclisinde Cumhurbaşkanını görevden azlettirme süreci başlatabileceğine dair açıklamaları...

Radev: “Olası azil süreci en fazla meydanları doldurmaya yarar”

“Görevimden azlettirme (impeachment)"insanların buzdolaplarını doldurmayacak. En fazla bu azil süreci meydanları doldurur ve yönetimin kesin sonunu getirir”. Cumhurbaşkanı Rumen Radev iktidar GERB partisi temsilcilerinin Halk Meclisinde Cumhurbaşkanını görevden azlettirme süreci başlatabileceğine dair açıklamaları böyle yorumladı.

Cumhurbaşkanı Rumen Radev birkaç gün önce hükümetten güvenini çektiğini duyurmuştu. Başbakan Boyko Borisov ise, Radev’in açıklamasını idarelerin bağımsızlığına müdahale olarak yorumlamıştı.

Bugün gazetecilerin sorularını yanıtlayan Radev, “Bundan sonra Borisov ile nasıl çalışacaksınız” sorusuna: “Asıl soru bütün Bulgaristan vatandaşları ne yapacağız, yasalarımızı çevireceğiz mi, devletimizi geri çevireceğiz mi, adaletimizi çevireceğiz mi, yurt dışındaki akrabalarımızı geri çevireceğiz mi” cevabını verdi.

 
Kaynak: BNR

Bu haber 23 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI