Bugun...


5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ KKTC GÖSTERİM SEÇKİSİ
Turkish World Documentary Film Festival Turkish Republic of Northern Cyprus (TRNC) Film Screenings

5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ KKTC GÖSTERİM SEÇKİSİ

5. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali finalist ve ödüllü film gösterimleri 4-6 Aralık 2020 tarihinde bu yıl salgın hastalık nedeni ile online olarak da düzenlenecektir. Gösterimde yer alan 23 film programda belirtilen tarihte, KKTC (GMT +2) saatine göre festivalin Youtube kanalında otomatik olarak başlayacaktır.
Türk Dünyası Belgesel Film Festivali’nde proje ortaklığı yapan Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı sayın Prof. Dr. İrfan Suat Günsel başta olmak üzere, İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi TDBFF Jüri Üyesi Doç. Dr. Fevzi Kasap ve Öğrenci Jüri Üyesi Öğretim Görevlisi Zeyde Yalıner Örek'e destekleri için teşekkür ediyorum.
Menderes Demir - Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Direktörü
 
______________________________________________________________
5. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali KKTC Film Gösterimleri
5. Turkish World Documentary Film Festival Turkish Republic of Northern Cyprus (TRNC) Film Screenings
4 (Aralık) (December) 2020
5 (Aralık) (December) 2020
6 (Aralık) (December) 2020
11:00
Psychology of Migration
2020
Ferhat Atik
00:45:22
 
KKTC
11:00
 
Gagauzlar - Haç ve Kurt (Gagauzes - In the Sign of Cross and Wolf)
2020
Ali Kerem Gülermen
00:54:16
 
Türkiye
11:00
Güllələnmiş Məzarlar (Shot Graves)
2020
Fahir İmamquliyev
00:11:31
 
Azerbaycan
12:00
Şems
2020
Mehmet Can Bindal
00:19:55
 
Türkiye
12:00
Dumanlı Sərhəd (The Foggy Border)
2018
Atbin Hosseini
00:35:32
 
İran
11:15
Dokuzdan Sonra İkiz (Twin After Nine)
2020
Lunara Ceenbekova
00:14:13
 
Kırgızistan
12:30
Aksakal
2020
Yusuf Yurdigül
00:20:50
 
Kırgızistan
12:45
Ahal Teke
2019
Nuh Bağcı
00:37:46
 
Türkiye
11:30
Torpağa Bağlananlar (Landlovers)
2019
Anar Kakayev
00:14:31
 
Azerbaycan
13:00
Teacher
2019
Ibadylla Adjibaev
00:23:57
 
Kırgızistan
13:30
Over the Barriers (Engelleri Aşmak)
2020
 
Banu Ramazanova
01:00:00
Kazakistan
11:45
Kemeraltı'nın Sanatkârları (Artisans Of Kemeraltı)
2019
Çağatay Çelikbaş
00:14:55
 
Türkiye
13:30
Shashmaqom
2018
Shakirov Doniyor Baxtiyarovich
00:26:40
 
Özbekistan
14:30
Aitmattovs World (Aytmatov'un Dünyası)
2018
Bakyt Karagulov
01:02:54
 
Kırgızistan
12:00
Hayal (Арман)
2020
Çıngız Samudin Uulu
00:17:00
 
Kırgızistan
15:00
Suzuk Ota (Beloved Father)
2019
Murod Odilov
00:28:45
 
Özbekistan
15:10
Sınırlar (Boundaries)
2019
Ece Cantürk
01:11:56
 
Türkiye
12:30
Dancing in the Corner
2020
Sungatullin Sultan Zufarovich
00:14:59
 
Tataristan
16:00
Hapıtlar (Hapyts)
2016
Veli Seyadi
00:31:28
 
Azerbaycan
16:30
Kuyudaki Taş (The Stone in the Well)
2020
Gökçin Dokumacı
01:17:39
 
Türkiye
12:45
Uzaklar, Keşkeler ve Ömer (Distances, Wishes and Omar)
2020
Ömer Dişbudak
00:14:58
 
Türkiye
17:00
Asfaltın Altında Dereler Var! (Under The Road, The River!)
2019
Yasin Semiz
00:52:00
 
Türkiye
18:00
Büyülü Fener Bekçileri (Keepers Of The Magıcal Lantern)
2020
Bahadır Kapır, Ferhat Zengin
00:48:00
 
Türkiye
13:00
Merkeb-i Mesai (Donkeys Work)
2020
Hasan Erdoğmuş
00:18:17
 
Türkiye
18:00
Miras (Heritage)
2018
Yuri Sergeev
00:43:58
 
Çuvaşistan
13:30
Cefer Ömrü (Cafar Life)
2016
Hesenova Nermin
00:18:19
 
Azerbaycan
14:00
Memtevri (Yaylacı) (Transhumant)
2019
Fatih Ertekin
00:19:48
 
Türkiye
14:30
Tülütabaklar "Ölümsüz Kahramanlar" (Tulutabak's "Immortal Heroes")
2020
Yasin Öztürk
00:20:31
 
Türkiye
15:00
Baraka (Shack)
2020
Muhammed Emre Özdemir, Hakan Demirel
00:23:00
 
Türkiye
15:30
Craftsman
2020
Arailym Zhetkergen
00:23:17
 
Kazakistan
16:00
Arda Kalanlar (The Remains)
2018
Filiz Çelik Zeydan, Gülsemin Yeşilyurt
00:25:53
 
Türkiye
16:30
Quarantine
2020
Alisher Zhadigerov
00:30:00
 
Kazakistan
17:00
Oyuncakçı Saklı Yadigarlar (The Toymaker Hidden Heirloom)
2020
Yağmur Kartal
00:45:15
 
Türkiye
Görüntünün olası içeriği: şunu diyen bir yazı 'Dilde Birlik Ülke 9geke 1 Türkiye Azerbaycan Kırgızistan Makedonya KKTC Kazakistan Özbekistan Bosna Hersek Macaristan Şehir Festival www.turkbelgesel.com Kurey Kibrus Türk Cumhuriyeti Gösterimi Türk Dünyası Belgesel Film Festivali nde proje ortaklığı yapan Yakın Doğu Üniversitesi Mütevell Heyeti Başkanı sayın Prof. Dr. İrfan Günsel başta üzere lletişim Fakültesi Öğretim TDBFF Doc. Öğrenci Jüri Üyesi Oğretim Görevlisi Zeyde Yalıner Orek'e destekleri için teşekkür ediyorum. Menderes Demir Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Direktörü 4-6 Aralık 2020 5 TÜRK DÜNYASI BELGESEL FILM FESTIVALI İSTANBUL -NIĞDE BAKU LMATI- TAŞKEN BİŞKEK LEFKOŞA ÜSKÜP Sinema C-TIKA SNAHERSEK BUDAPEȘTE TRT AVAZ GN'



Bu haber 261 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI